چگونه می توانید خدمات به مشتری خود را فراتر از CRM ببرید

در هر نوع کسب و کاری که باشید ارایه خدمات به مشتری بخش مهمی از مسئولیت­های روزانه تیم شما است. و در بازار در حال تقاضای امروزی، پاسخ به تلفن دیگر کافی نیست. از کسب و کارها انتظار می­رود که در هر سطحی ارتباط داشته باشند از محتوای اطلاعاتی فراگیر در وب­سایت­های خود تا رسانه­های اجتماعی پاسخگو.

  1. تعیین روند

فراتر بردن و بهتر کردن روش ارایه خدمات به مشتری به پاسخ سریع و شهودی به سوالات و مسایل نیاز دارد و این مورد به آن معناست که قبل از اینکه حتی آنها بپرسند بدانیم که آنها در مورد چه چیزی فکر می­کنند. یکی از روش­های پیش­بینی چیزی که مشتریان شما خواهند پرسید تحلیل داده­های خود و یافتن­ سوالاتی  است که مشتریان قبلا پرسیده­اند.

تحلیل پیش­بینی­کننده برای مشتریانی عالی است که در قیف فروش شما گیر کرده­اند. اگر مشتریان بالقوه به یک نقطه برسند و سپس حذف شوند شما در ارایه چیزی که آنها برای تصمیم­گیری برای خرید نیاز داشتند ناموفق بوده­اید. برای کشف اینکه شما فاقد چه چیزی هستید چیزی را بررسی کنید که مشتریان به شکل مداوم از شما می­پرسند. اگر کارمندان شما در کاربرد CRM آموزش مناسب دیده باشند یک جستجوی کلمات کلیدی همه اطلاعاتی را ارایه خواهد داد که شما برای حل مساله نیاز دارید و این حفره را به قیف خود وصل کنید. برای اطلاع از ویژگی های نرم افزار CRM وب سایت https://www.sarvcrm.com/ را مشاهده نمایید.

 

روندها می­توانند شامل هر چیزی اعم از الگوهای خرید فصلی، اقلام مرتبط یا تمایل برای به­روز­رسانی محصولات موجود باشند. برای یادگیری از مشتریان خود به دو چیز نیاز دارید: کارمندانی که برای ثبت و تگ ورودی از مشتریان به شکل مناسب آموزش دیده­اند و توانایی بازیابی و استفاده از داده­ها برای مزیت شما. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری این وبسایت را مشاهده نمایید.

با ویژگی­های گزارش­دهی مشتری SarvCRM و کارکردهای جستجوی داخلی، جمع آوری داده­های مورد نیاز شما آسان شده است. بنابراین، کل کاری که باید انجام دهید یاد گرفتن نحوه استفاده از اطلاعات است. پاسخ ممکن است در ارایه اطلاعات بیشتر در وب­سایت شما، تخصیص هزینه تبلیغاتی وب هدف یا ارسال ایمیل به موقع با اطلاعاتی باشد که منجر به فروش شود یا یک شکایت را پیش­بینی کند.

به عنوان مثال، فرض می­کنیم که شما نرم­افزاری را با یک منحنی یادگیری می­فروشید و داده­های شما نشان می­دهند که مشتریان در مورد ویژگی­های بیشتر،  90 روز بعد از خرید پرس­وجو می­کنند. این مورد احتمال دارد نشانگر این باشد که 90 روز طول می­کشد تا با عملکرد اولیه آشنا شوند و به آن عادت کنند و بعد از آن، آنها آمادگی دارند که کاربرد پیشرفته­تر را یاد بگیرند.

  • خدمات به مشتری کافی به کارمندان شما آموزش می­دهد که به مشتریان از طریق ویژگی­های درخواستی آنها به آنها دسترسی داشته باشند.
  • خدمات به مشتری مناسب، آموزش در سایت خود است.
  • خدمات به مشتری عالی یک نمایش اسلایدی تعاملی یا ویدئویی ارایه شده به جعبه پیام آنها90 روز بعد از خرید است. درست در وقت مناسب به آن ضربه زده­اید و شما دقیقا چیزی را درست در زمانی ارایه داده­اید که آنها خواهان آن هستند.

 

در هر جایی که مشتریان شما هستند حضور یابید.

بخشی از خدمات مشتری ستاره­دار، پاسخگویی سریع است. فرقی نمی­کند که آنها یک مساله، یک سوال تصادفی، درخواست، شکایت یا نظر دارند آنها خواهان پاسخ سریع هستند. رسانه­های اجتماعی به شما کمک می کنند با مشتریان خود در ارتباط باشید و به هر تذکر آنها به سرعت در زمانی که ارسال کرده­اند پاسخ دهید.

کلید رسانه­های اجتماعی کارآمد تلاش برای حضور در همه جا نیست، بلکه تلاش برای حضور در جاهایی هست که مشتریان شما در آنجا هستند. SarvCRM با استفاده از ایمیل­های آنها، پیوندهایی را به پروفایل­های رسانه­های اجتماعی مشتریان شما در پرونده­های مشتری خود ضمیمه می­کنند و این کار را برای شما آسان می­کنند تا تعیین کنید که چه تعداد مشتری در هر کدام از پایگاه­های اصلی دارید. با توجه به این اطلاعات می­توانید تصمیم­ بگیرید که در کجا فعال­ترین حضور را داشته باشید.

شخصی­سازی اطلاعات تماس خود

شخصی­سازی قبل از وجود  و وب تقریبا غیرممکن بود. حالا می­توانید ایمیل­ها را با نام مشتریان و پیام شخصی ارسال کنید شاید یک پیام تولد مبارک یا یک هدیه ویژه یا تخفیف زیاد. چه کسی دوست ندارد که ایمیلی با متن زیر را دریافت کند «لیزا، تولدت مبارک! با توجه به اینکه اخیرا یک همزن کاسه­دار خریده­اید، دوست داریم با یک مجموعه شاد از کاسه­های همزن رنگی به جشن شما کمک کنیم، اینجا کلیک کنید تا هدیه رایگان خود را دریافت کنید»؟

هم­چنین، می­توانید تماس­های خدمات به مشتری خود را با آگاهی از سابقه و آخرین تماس آنها شخصی­سازی کنید با اطلاعات ذخیره­شده در CRM شما، CRSهای شما می­توانند بگویند «من آخرین باری که تماس گرفته­اید را می­توانم مشاهده کنم، شما در ورود به حساب کاربری خود مشکل داشتید، آیا این مشکل را برای شما حل کرد­ه­ایم؟» یا «به نظر می­رسد که مدتی است به روز­رسانی نداشته­اید، آیا درباره خدمات جدید ما چیزی شنیده­اید؟».

یکپارچه­سازی CRM به شما این امکان را می­دهد که در زمانی که ارتباط قطع شده باشد یک مکالمه  داشته باشید حتی اگر تماس قطع شده باشد و نماینده دیگری ارتباط را برقرار کرده باشد. همه از تکرار یک داستان نفرت دارند. بایگانی­های جامع  CRM مشتریان را از بازگویی داستان خود در زمانی که به مدیر یا بخش دیگری ارجاع داده می­شوند نجات می­دهند.

خدمات به مشتری منفعل دیگر آن را قطع نمی­کند. شما دیگر نعمت انتظار از مشتری خود برای تماس و گذاشتن پیام را ندارید و سپس زمانی که دوست دارید به طرف آنها باز گردید. شما باید در دسترس، پاسخگو باشید و اقدامات پیش­گسترانه داشته باشید تا بتوانید از رقبای خود فراتر روید. رشد شما به شهرت برند شما بستگی دارد ... و شهرت برند شما به حرفهای مشتریان درباره شما بستگی دارد.